Baza wiedzy

Strona główna » Objawy

Choroby Weneryczne OBJAWY

Nie ulega wątpliwości, że choroba weneryczna może przytrafić się każdemu. Wbrew pozorom nie trzeba prowadzić przesadnie rozwiązłego życia seksualnego, by cierpieć na tego rodzaju przypadłość. Prawdą jest jednak, że podejmowanie współżycia z przypadkowo poznanymi osobami i to bez zabezpieczenia – nie jest nad wyraz rozsądne i takiego zachowania unikać. Choroby weneryczne objawy mają przeróżne.

Choroby weneryczne – wstydliwy problem

Choroby przenoszone drogą płciową z pewnością należą do listy tematów wstydliwych. Jest tak, gdyż bezpośrednio dotyczą ludzkiej seksualności, która z natury stanowi tabu, po drugie zaś sugerują rozwiązłość. Przyjął się stereotyp, że osoba zarażona musi uprawiać seks z dużą ilością nieznanych osób, więc opinia na jej temat w towarzystwie ulega drastycznemu pogorszeniu. Ponadto, ktoś taki zostaje skazany na społeczny oraz towarzyski ostracyzm, nikt bowiem nie będzie interesował się w celach matrymonialnych kimś, kto może zarażać przenoszoną przez siebie chorobą. Z powyższych powodów, fakt występowania u nas objawów choroby wenerycznej wolimy pozostawić w tajemnicy przez innymi ludźmi.

Objawy chorób wenerycznych

Do głównych objawów, świadczących o tym, że mogło dojść do zarażenia jedną z chorób przenoszonych drogą płciową należą: nieładnie pachnąca wydzielina, która wydostaje się z penisa lub z pochwy, bolesne owrzodzenie, gęste upławy a także wykwity skórne oraz ból, który towarzyszy oddawaniu moczu. Charakterystyczne jest także występowanie uciążliwego świądu oraz pieczenia w okolicach narządów płciowych. Generalnie rzecz biorąc, każda niepokojąca zmiana związana z okolicami intymnymi nie powinna zostać zignorowana.

Liczy się szybka reakcja

Czas jest bardzo istotnym czynnikiem, gdy zauważymy u siebie którykolwiek z rzeczonych objawów. Rozwój choroby wenerycznej może przebiegać początkowo bardzo łagodnie, lecz nie można sobie pozwolić na uśpienie swojej czujności. Odwlekanie wizyty u lekarza np. ze względu na wstyd – jedynie pogarsza sytuację. Poza tym szybka reakcja w znaczący sposób zwiększa szanse na skuteczne wyleczenie schorzenia oraz powrót do niegdysiejszej formy. Z tego powodu powinniśmy zapomnieć o wstydzie oraz czym prędzej udać się do specjalisty. Dodatkowo, jeśli jedynie podejrzewamy u siebie zarażenie chorobom przenoszoną drogą płciową, to wizyta u lekarza może rozwiać naszą niepewność i uspokoić nerwy.

Bądź odpowiedzialny – nie zarażaj

Jeśli potwierdził się najczarniejszy scenariusz i symptomy faktycznie oznaczały zarażenie chorobą weneryczną, to należy pamiętać o jednej rzeczy. Trzeba zachowywać się odpowiedzialnie i pod żadnym pozorem nie podejmować aktywności seksualnej. Niewiele jest bowiem rzeczy równie godnych potępienia, co świadome czynienie krzywdy innym ludziom. Niestety zdarza się, ze zarażona osoba czuję potrzebę odpłacenia się za to, co ją spotkało i mści się na przypadkowych osobach. Takie zachowanie jest karygodne i wątpliwe moralnie.