Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Bolesny wzwód

Bolesny wzwód

Bolesne wzwody to dość powszechna i niezwykle krępująca, męska dolegliwość. Chcąc cieszyć się zdrowiem i czerpać satysfakcje z życia seksualnego, koniecznie należy zgłosić się do specjalisty, bowiem bolesne wzwody mogą być spowodowane drobnoustrojami przenoszonymi drogą płciową.

Udane życie seksualne to niezwykle istotny aspekt życia każdego człowieka. Niezadowolenie płynące z niesatysfakcjonującego seksu potrafi niekorzystnie wpłynąć na inne sfery życia.

Bolesna erekcja zdecydowanie należy zaliczyć do czynników, które mogą negatywnie rzutować na codzienne życie. Powyższa dolegliwość nie tylko przysparza mężczyźnie odbywanie stosunków płciowych, ale praktycznie uniemożliwia codzienne, normalne funkcjonowanie. A co gorsza – może doprowadzić do trwałych uszkodzeń prącia.

Bolesny wzwód inaczej priapizm, to wyjątkowo uciążliwa męska dolegliwość, ze względu na fakt, iż wzwód utrzymuje bardzo długo – czasami jest to kilka godzin, ale może równie dobrze przez kilka dni i nie ma nic wspólnego z podnieceniem seksualnym. Taki stan powoduje ból prącia i ogromny dyskomfort dla mężczyzny – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Priapizm wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej – w innym wypadku może dojść do trwałego uszkodzenia tkanki, które prowadzi do późniejszych trudności z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. Może doprowadzić również do obumarcia tkanek, a w konsekwencji – do niepłodności

Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje bolesnego wzwodu spowodowane:

  • wysokim przepływem krwi (przekrwienny),
  • o niskim przepływie (niedokrwienny).

Najważniejsze jest prawidłowe rozpoznanie typu schorzenia bowiem od niego zależy właściwe leczenie Pacjenta – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog

Jeżeli zaobserwowałeś u siebie powyższą dolegliwość, konieczna jest wizyta u lekarza, który wykona szereg niezbędnych badań. Zbadany zostanie członek, podbrzusze i odbyt. Od Pacjenta pobiera się również krew na badania.

Jak wspomniano już wyżej, leczenie zależy od przyczyny, jaką wywołało dolegliwość. Pacjentom podaje się leki: adrenominetyki i w zależności od potrzeb przepłukuje ciała jamiste solą fizjologiczną. Zalegającą krew usuwa się również za pomocą strzykawki. Czasami konieczny jest zabieg chirurgiczny.

Leczenie polega na podaniu leków, przepłukaniu ciał jamistych solą fizjologiczną, przeprowadzeniu operacji lub usunięciu zalegającej krwi za pomocą strzykawki. Stosowanymi lekami są adrenominetyki.

Testy PCR

Niewykluczone, że bolesne wzwody mogą być wywołane przez drobnoustroje przenoszone drogą płciową.

Żyjemy coraz szybciej i często nie pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu się w trakcie stosunku z nowym partnerem czy partnerką. Warto zdawać sobie sprawę, że czasami wystarczy odbyć jeden niezabezpieczony stosunek, aby zarazić się bakteriami, wirusami czy grzybami przenoszonymi drogą płciową. Problem komplikuje fakt, iż o tym, że jesteśmy zarażeni, zazwyczaj dowiadujemy się, kiedy choroba jest już w bardzo zaawansowanym stadium bowiem początkowo choroby weneryczne nie dają praktycznie żadnych objawów. Nawet jeżeli pojawiają się pierwsze symptomy zakażenia, bardzo często są lekceważone przez Pacjentów, ze względu na wieloznaczność objawów. Zdarza się tak, że jedynymi zwiastunami tego, że z naszym organizmem dzieje się coś złego jest np. gorączka, która może wystąpić podczas zwykłego przeziębienia lub nawet przemęczenia.

Dlatego tak ważne jest, aby każdorazowo zabezpieczać się podczas stosunków seksualnych. Należy również pamiętać o regularnym badaniu się w kierunku chorób wenerycznych. Najlepszą i najskuteczniejszą metodą są obecnie testy PCR. Połączenie innowacyjnej technologii i intuicyjną obsługą czyni testy liderem na rynku. Co więcej, badanie można wykonać samodzielnie w domu. Testy na wiele chorób wenerycznych mogą Państwo zamówić na naszej stronie drwenerolog.pl.

Jaki test zrobić?