Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Pieczenie cewki moczowej (ból i szczypanie)

Pieczenie cewki moczowej (ból i szczypanie)

Choroby weneryczne charakteryzują się niezwykle zróżnicowanymi objawami. Zdarza się tak, że jedynymi symptomami choroby są objawy mogące świadczyć również o innych schorzeniach – nawet niekoniecznie chorobach wenerycznych. Szerzej o problemie przeczytają Państwo w lekturze poniżej.

Coraz niższy wiek inicjacji seksualnej, częsta zmiana partnerów seksualnych, a w szczególności – seks bez odpowiedniego zabezpieczenia znacznie podwyższają ryzyko zarażenia się chorobą weneryczną.

Pieczenie i ból cewki moczowej a choroby weneryczne

O zarażenie bardzo łatwo i niestety trudno się przed nim w stu procentach ochronić. Owszem stosunek seksualny z prezerwatywą znacznie minimalizuje ryzyko przenoszenia się drobnoustrojów, jednak nie ma mowy o całkowitej ochronie.

Problem komplikuje fakt, iż choroby weneryczne w zdecydowanej większości – w szczególności – w początkowej fazie nie dają żadnych symptomów. A jeżeli takowe się pojawiają, zazwyczaj są przez Pacjentów lekceważone i przypisywane zupełnie, innym chorobom. Trudno się dziwić – spektrum objawów chorób wenerycznych jest naprawdę bardzo szerokie. Podwyższona temperatura czy chociażby częstomocz może zwiastować wiele różnych chorób.

Zazwyczaj Pacjenci zgłaszają się do lekarza już z bardzo widocznymi objawami chorób wenerycznych, które oznaczają bardzo zaawansowaną chorobę. W związku z tym, iż choroba zostaje rozpoznana późno, oczywistym jest, że okres leczenia znacznie się wydłuża, a niekiedy nawet komplikuje.

Dzisiaj skupimy się na bólu w cewce moczowej, który również może być spowodowany chorobami wenerycznymi.

Ból w cewce moczowej czy uciążliwe pieczenie podczas oddawania moczu  może oznaczać nie tylko  zakażenie układu moczowego, ale również może być symptomem choroby wenerycznej. W każdym przypadku takie dolegliwości jednak wymagają szczegółowej diagnostyki i ewentualnego leczenia – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Pieczenie cewki moczowej może być wywołane przez następujące choroby:

Jaki test zrobić?