Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ból jądra

Ból jądra

Ból jądra może mieć różne przyczyny. Zawsze jednak taką dolegliwość należy skonsultować z lekarzem i przeprowadzić szczegółową diagnostykę, bowiem ból jąder może świadczyć o poważnych chorobach w tym trudnych do leczenia chorób wenerycznych.

Poniższy artykuł poświęcimy bólowi jąder, który może zwiastować jedną z nieprzyjemnych i trudnych do leczenia chorób przenoszonych drogą płciową. Warto zdawać sobie sprawę, że choroby weneryczne w początkowej fazie, nie dają praktycznie żadnych objawów, co stanowi niemały problem. W drugiej części artykułu kompleksowo opiszemy choroby weneryczne, które mogą wywołać dolegliwości w okolicach męskiego krocza.

Ból prawego jądra – ból lewego jądra? Co może oznaczać ból jądra?

Może być jednorodny lub powracający. Bez względu jednak na charakter bólu, dyskomfort w okolicach intymnych zawsze należy konsultować ze specjalistą. Wśród chorób, które wywołują właśnie takie dolegliwości należy wyróżnić:

  • zapalenie najądrza
  • skręt powrózka nasiennego i jądra
  • uraz okolicy krocza
  • żylaki powrózka nasiennego

Ból jąder może wystąpić w każdym wieku. Jak podają specjaliści, jedną z najczęstszych przyczyn tej dolegliwości skręt jądra. Bardzo niebezpieczna jest sytuacja, w której dojdzie do pęknięcia tętniaka aorty brzusznej. Zagrożenie dla zdrowia i życia mężczyzny stwarza nowotwór jądra. Co więcej, ból w przypadku raka jądra pojawia się i to nie zawsze wyłącznie podczas dotyku.

Jeżeli jednak lekarz po konsultacji i szczegółowych badaniach wykluczy powyższe dolegliwości, bardzo możliwe, że ból jąder spowodowany jest właśnie jedną z chorób wenerycznych. Jak to sprawdzić?

Testy PCR

Specjalnie z myślą o Państwa wygodzie i potrzebach, w tym tej najważniejszej – zachowaniu dyskrecji, na naszej stronie drwenerolog.pl udostępniamy szereg testów wykrywających choroby weneryczne. W naszej ofercie znajdują się m.in. testy na chlamydię, test PCR na rzeżączkę czy opryszczkę (test na wirus HSV).

Zamówiony zestaw pobraniowy wraz z instrukcją pobrania wymazu zostanie dostarczony do Państwa kurierem pod wskazany w zamówieniu adres. Następnie po wykonaniu badań w laboratorium diagnostycznym wynik otrzymasz osobiście lub drogą elektroniczną w postaci pliku zabezpieczonego hasłem.

Kiedy należy wykonać test?

Jeżeli zdarzył się Państwu przypadkowy seks bez zabezpieczenia istnieje realne ryzyko, że mogło dojść do zarażenia którąś z chorób wenerycznych. Jak już wspomniano wyżej, rzadko kiedy.

Jakie choroby weneryczne mogą wywołać ból jąder?

Jaki test zrobić?