Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ból w kroczu

Ból w kroczu

Ból w kroczu może całkowicie zdezorganizować życie mężczyzny. Dokuczliwie pulsujący lub jedno stały jest przyczyną ogromnego dyskomfortu. Przyczyny takiego stanu rzeczy dość trudno ustalić bowiem ból krocza może być zwiastunem naprawdę wielu dolegliwości, w tym chorób wenerycznych.

Dolegliwości, które ogólnie nazywa się bólem w kroczu, tak naprawdę dotyczą: bólu jąder, podbrzusza, pachwin, cewki moczowej, prącia, a także wewnętrznej części ud. Każdy przypadek jest indywidualny – u jednego Pacjenta występuje ból tylko w jednym miejscu, a niektórzy skarżą się na boleści w kilku obszarach jednocześnie.

Bardzo często, takim dolegliwościom towarzyszą również inne, np.: problemy i boleści podczas oddawania moczu, uczucie parcia na mocz oraz pieczenie w cewce moczowej. Obok tego, pojawia się również osłabienie strumienia moczu.

Przewlekły ból w kroczu powinien być koniecznie skonsultowany z lekarzem. Takie dolegliwości mogą świadczyć np. o :

  • Przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego (prostaty),
  • Przewlekłym zapaleniu cewki moczowej,
  • Torbieli najądrza,
  • Wodniaku jądra,
  • Przewlekłym zapaleniu najądrza,
  • Nowotworze jąder,
  • Przepuklinie pachwinowej,
  • Chorobach wenerycznych.

Warto również pamiętać, że dolegliwości w okolicach krocza nie wywołane przez drobnoustroje przenoszone drogą płciową, ani innymi żadnymi, powyższymi czynnikami, często wymagają długotrwałego leczenia i cierpliwości Pacjenta, jak i lekarza. Bardzo często, leczenie odbywa się na kilku płaszczyznach oraz pośredniczy w nim seksuolog. W leczeniu bólu krocza, specjalista seksuolog odbywa ogromną rolę, ponieważ dolegliwość może rzutować na jakość życia seksualnego Pacjenta, co jest źródłem kompleksów i dyskomfortu dla mężczyzny.

Jakie choroby weneryczne mogą wywołać ból w kroczu?

Jeżeli urolog po wnikliwych badaniach wykluczy inne choroby, bardzo możliwe, że ból w kroczu spowodowany jest drobnoustrojami przenoszonymi drogą płciową. Będąc aktywnie seksualną osobą, warto nie tylko zabezpieczać się prezerwatywą, ale również wykonywać regularne badania w kierunku chorób wenerycznych.

Testy na obecność wielu grzybów, bakterii i wirusów przenoszonych drogą płciową można zakupić na stronie drwenerolog.pl

Jaki test zrobić?