Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ból cewki moczowej (szczypanie i pieczenie)

Ból cewki moczowej (szczypanie i pieczenie)

Choroby weneryczne charakteryzują się niezwykle zróżnicowanymi objawami. Zdarza się tak, że jedynymi symptomami choroby są objawy mogące świadczyć również o innych schorzeniach – nawet niekoniecznie chorobach wenerycznych. Szerzej o problemie przeczytają Państwo w lekturze poniżej.

Wirusy, bakterie czy grzyby przenoszone drogą płciową to bardzo poważny problem, który jest niestety dość mocno marginalizowany. Zewsząd jesteśmy bombardowani tysiącami informacji o tym, jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą. Ale co z chorobami przenoszonymi drogą płciową?

Rzeżączka, kiła, HPV – to tylko przykłady chorób, którymi można zarazić się na skutek kontaktów seksualnych. Zarazić można się w bardzo łatwy sposób. Czasami wystarczy nawet jeden niezabezpieczony stosunek seksualny.

Dodatkowy problem stwarza fakt, że choroby weneryczne należą do chorób, które nie zawsze dają jakiekolwiek sygnały. Zdarza się tak, że dopiero po długich miesiącach czy nawet latach, osoba zakażona dowiaduje się o chorobie. Wówczas leczenie Pacjenta znacząco się wydłuża i co oczywiste często komplikuje.

Zazwyczaj Pacjenci zgłaszają się do lekarza już z bardzo widocznymi objawami chorób wenerycznych, które oznaczają bardzo zaawansowaną chorobę. Niepokojącym objawem jest już pieczenie przy oddawaniu moczu czy kłucie w cewce moczowej, jednak nie wszyscy zwracają na to należytą uwagę.

Skupmy się na bólu w cewce moczowej, który również może być spowodowany chorobami wenerycznymi.

Ból czy uciążliwe pieczenie cewki moczowej podczas oddawania moczu może oznaczać nie tylko zakażenie układu moczowego, ale również może być symptomem choroby wenerycznej. W każdym przypadku takie dolegliwości jednak wymagają szczegółowej diagnostyki i ewentualnego leczenia – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Więcej o zapaleniu cewki moczowej przeczytają Państwo na naszej stronie.

Poniżej prezentujemy choroby, jakie mogą wywołać  zapalenie cewki moczowej.

Testy PCR

To obecnie najskuteczniejsza metoda badań w kierunku chorób wenerycznych. Na naszej stronie drwenerolog.pl mogą Państwo zakupić testy na obecność wielu wirusów, bakterii i grzybów wywołujących choroby weneryczne. Testy są niedrogie i co najważniejsze wyróżniają się wysoką czułością i dokładnością ponieważ jako metodę wykorzystuje technikę molekularną PCR.

Zamówiony zestaw pobraniowy wraz z instrukcją pobrania wymazu zostanie dostarczony do Państwa kurierem pod wskazany w zamówieniu adres. Następnie po wykonaniu badań w laboratorium diagnostycznym wynik otrzymasz osobiście lub drogą elektroniczną w postaci pliku zabezpieczonego hasłem.

Jaki test zrobić?