Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ropa na napletku, żołędziu i sromie

Ropa na napletku, żołędziu i sromie

Wiele chorób wenerycznych nie daje żadnych objawów. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek symptomy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. W przypadku pojawienia się ropy na napletku, żołędzi czy np. wargach sromowych z wizytą u specjalisty nie powinno się długo zwlekać.

Choroby weneryczne rzadko kiedy w początkowej fazie od zarażenia dają jakiekolwiek objawy. Może zdarzyć się tak, że długimi latami zarażony nie wie o tym, że jest nosicielem HPV lub innej bakterii lub wirusa przenoszonego drogą płciową. Ropa na narządach płciowych jest niezwykle niepokojącą dolegliwością. Ropa może pojawić się w przypadku, kiedy doszło do mechanicznego uszkodzenia napletka lub w przypadku zarażenia bakteriami, wirusami oraz grzybami przenoszonymi drogą płciową.

Zobacz, jakie choroby weneryczne mogą spowodować występowanie ropy na napletku?

Dlatego, jeżeli zauważyli Państwo u siebie tak niepokojące objawy, a uprawiali jakiś czas temu seks z przygodną osobą lub nie zabezpieczają się Państwo, należy wziąć pod uwagę, że to może być poważna choroba weneryczna. Problemem dodatkowo jest to, że choroby weneryczne mogą powodować nie tylko spustoszenie w okolicach narządów płciowych, ale również w całym organizmie. To ważne, żeby regularnie się badać i odpowiednio zabezpieczać.

Rekomendujemy Państwu specjalistyczne testy PCR.

Testy PCR

Na naszej stronie drwenerolog.pl mogą Państwo zakupić testy PCR na obecność wielu wirusów, bakterii i grzybów wywołujących choroby weneryczne. Po otrzymaniu zestawu pobraniowego materiał biologiczny zostanie zbadany w laboratorium diagnostycznym, a wynik można odebrać osobiście lub zostanie przesłany drogą elektroniczną w postaci pliku zabezpieczonego hasłem.

Jaki test zrobić?