Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Zapalenie sromu

Zapalenie sromu

Zapalenie sromu pojawia się na skutek uszkodzenia naturalnych mechanizmów obronnych nabłonka. Uszkodzony lub osłabiony nabłonek sprawia, że wirusy i bakterie przedostają się do pochwy powodując nieprzyjemne dolegliwości. Zapalenie sromu powoduje m.in. bakterie i wirusy wywołujące choroby weneryczne. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące chorób przenoszonych drogą płciową, które mogą wywołać właśnie zapalenie sromu.

Zapalenie sromu to choroba, która dotyczy bardzo wielu kobiet. Przyczyna stanu zapalnego zależy od następujących czynników – bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Tak więc objawy zapalenia sromu zależne są przyczyny powstania infekcji – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Młody wiek inicjacji seksualnej, częsta zmiana partnerów oraz seks bez zabezpieczenia to czynniki, które mogą przyczyniać się do rozwoju chorób wenerycznych oraz innych nieprzyjemnych i groźnych chorób.

Co więc zrobić, aby się przed nimi uchronić?

Przede wszystkim zalecamy stosowanie prezerwatywy – w szczególności, kiedy często zmieniamy partnerów seksualnych lub nie mamy pewności, co do stanu zdrowia osób, z którymi współżyjemy. Pamiętajmy, że choć prezerwatywa nie daje stuprocentowej gwarancji, że niczym się nie zarazimy, to znacząco obniża ryzyko wystąpienia poważnej choroby. Warto zatem pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Równie ważne, co powyższe jest oczywiście regularne wykonywanie badań kontrolnych.

Doskonale wiemy, że choroby przenoszone drogą płciową to niezwykle krępujący temat. Mało kto chce zwierzać się lekarzowi ze swoich intymnych problemów, a nie oszukujmy się, podczas wizyty – nie obejdzie się bez szczegółowych i dość krępujących pytań. Dlatego, dobrze jest, kiedy możemy iść do specjalisty już z wynikami badań i od razu dobrać najlepsze leczenie.

Taką możliwość dają testy PCR dostępne na naszej stronie internetowej. Oferujemy badania na obecność wielu wirusów, bakterii i grzybów, które wywołują choroby weneryczne. Szczegóły całej oferty dostępne są na tej stronie.

Objawy zapalenia sromu:

  • świąd
  • pieczenie
  • ból
  • zaczerwienienie (zapalenie pochwy)
  • obrzęk
  • podwyższenie temperatury

Leczenie zapalenia sromu ustala się indywidualnie na podstawie wyników wymazu z pochwy. Wszystko zależy od czynnika, jaki wywołał stan zapalny. Podaje się antybiotyki, leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.

Jakie choroby mogą wywołać zapalenie sromu?

O wszystkich powyższych chorobach mogą Państwo przeczytać tu https://drwenerolog.pl/choroby/

Dlaczego testy PCR?

Podejrzewając u siebie chorobę weneryczną najlepiej wykonać testy PCR. Test mogą Państwo zamówić na naszej stronie internetowej drwenerolog.pl. Zamówiony zestaw pobraniowy wraz z instrukcją pobrania wymazu zostanie dostarczony do Państwa kurierem pod wskazany w zamówieniu adres. Następnie po wykonaniu badań w laboratorium diagnostycznym wynik otrzymasz osobiście lub drogą elektroniczną w postaci pliku zabezpieczonego hasłem.

Jaki test zrobić?