Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ropień okołocewkowy

Ropień okołocewkowy

Ropień okołocewkowy powstaje w następstwie połączenia się niewielkich ognisk ropnych w obrębie ściany cewki moczowej. Objawy zależą od wielkości ropnia oraz jego umiejscowienia. Powstaje w wyniku powikłania rzeżączki u mężczyzn.

Ropień okołołocewkowy może powodować utrudnienia w oddawaniu moczu w razie blokowania światła cewki moczowej lub bolesne wzwody członka – jeżeli proces zapalny obejmuje ściany ciał jamistych prącia. Ropień okołocewkowy może ulec przebiciu do światła cewki lub na zewnątrz. Następstwem ropnia może być stałe zwężenie cewki moczowej. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Chorobę w zdecydowanej większości wywołuje rzeżączka

Rzeżączka to bardzo często występująca choroba przenoszona drogą płciową. Do charakterystycznych objawów rzeżączki należą: ropny wyciek z cewki moczowej, ból przy oddawaniu moczu oraz upławy u kobiet. Nieleczona choroba, prowadzić może do przykrych i niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Jeżeli zdarzył Ci się przypadkowy seks, musisz mieć świadomość tego, że mogło dojść do zarażenia rzeżączką (jak i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową). Zauważyłeś u siebie wyciek ropy z cewki moczowej oraz nieprzyjemne pieczenie w okolicach intymnych?

Kłopoty pojawiają się także podczas oddawania moczu, kiedy pojawia się  ostry ból. Bolesny jest też praktycznie każdy wzwód – im bardziej intensywny, tym większy ból mu towarzyszy.

Chcesz mieć stuprocentową pewność, że doszło do zarażenia rzeżączką lub wykluczyć ewentualność zarażenia? Chcesz jak najszybciej podjąć efektywne leczenie? Zamów test i rozwiej wszelkie wątpliwości. Pamiętaj proszę, że nieleczona rzeżączka prowadzi do bardzo poważnych powikłań medycznych. Nie lekceważ ich.

Objawy rzeżączki

W przypadku mężczyzn, pierwsze objawy choroby pojawiają się już po kilku dniach od odbycia niebezpiecznego stosunku seksualnego. Pierwszym z nich jest wyciek ropny z cewki moczowej. Kłopoty pojawiają się także podczas oddawania moczu, kiedy pojawia się pieczenie, czasami przechodzące w ostry ból. Bolesny jest też praktycznie każdy wzwód – im bardziej intensywny, tym większy ból mu towarzyszy. U kobiet, pierwsze objawy rzeżączki są zazwyczaj niezauważalne, lub nie są wiązane akurat z tą chorobą. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Test na rzeżączkę

Specjalnie z myślą o Państwa wygodzie, powstał test na rzeżączkę. Test charakteryzuje się wysoką czułością i dokładnością. Dzięki, nowoczesnej technologii możliwe jest wykonanie badania z niewielkiej ilości materiału biologicznego przesłanego do oceny.

Zamówiony zestaw pobraniowy wraz z instrukcją pobrania wymazu zostanie dostarczony do Państwa kurierem pod wskazany w zamówieniu adres. Następnie po wykonaniu badań w laboratorium diagnostycznym wynik otrzymasz osobiście lub drogą elektroniczną w postaci pliku zabezpieczonego hasłem.

Jaki test zrobić?