Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ropień okołocewkowy

Ropień okołocewkowy

Ropień okołocewkowy powstaje w następstwie połączenia się niewielkich ognisk ropnych w obrębie ściany cewki moczowej. Objawy zależą od wielkości ropnia oraz jego umiejscowienia. Powstaje w wyniku powikłania rzeżączki u mężczyzn.

Ropień okołołocewkowy może powodować utrudnienia w oddawaniu moczu w razie blokowania światła cewki moczowej lub bolesne wzwody członka – jeżeli proces zapalny obejmuje ściany ciał jamistych prącia. Ropień okołocewkowy może ulec przebiciu do światła cewki lub na zewnątrz. Następstwem ropnia może być stałe zwężenie cewki moczowej. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Chorobę w zdecydowanej większości wywołuje rzeżączka

Rzeżączka to bardzo często występująca choroba przenoszona drogą płciową. Do charakterystycznych objawów rzeżączki należą: ropny wyciek z cewki moczowej, ból przy oddawaniu moczu oraz upławy u kobiet. Nieleczona choroba, prowadzić może do przykrych i niebezpiecznych powikłań zdrowotnych. Poznaj prawdę o chorobie i rozwiej wszelkie wątpliwości wykonując komfortowy test na rzeżączkę.

Jeżeli zdarzył Ci się przypadkowy seks, musisz mieć świadomość tego, że mogło dojść do zarażenia rzeżączką (jak i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową). Zauważyłeś u siebie wyciek ropy z cewki moczowej oraz nieprzyjemne pieczenie w okolicach intymnych?

Kłopoty pojawiają się także podczas oddawania moczu, kiedy pojawia się  ostry ból. Bolesny jest też praktycznie każdy wzwód – im bardziej intensywny, tym większy ból mu towarzyszy.

Chcesz mieć stuprocentową pewność, że doszło do zarażenia rzeżączką lub wykluczyć ewentualność zarażenia? Chcesz jak najszybciej podjąć efektywne leczenie? Zamów test i rozwiej wszelkie wątpliwości. Pamiętaj proszę, że nieleczona rzeżączka prowadzi do bardzo poważnych powikłań medycznych. Nie lekceważ ich.

Boisz się iść do lekarza? Wstydzisz się rozmawiać z lekarzem o tak intymnych sprawach, jak seks? Specjalnie dla Ciebie powstał dyskretny test, który rozwieje Twoje wątpliwości. Test wyróżnia się wysoką czułością i dokładnością. Ponadto, test wykonujesz w domowym zaciszu, co zwiększa Twój komfort, nie musisz bowiem wykonywać krępującego badania w przychodni. W przychodni, pojawiasz się dopiero, kiedy chcesz odebrać wynik. Wszystko odbywa się szybko i komfortowo. Bez kolejek i niepotrzebnego stresu.

Objawy rzeżączki

W przypadku mężczyzn, pierwsze objawy choroby pojawiają się już po kilku dniach od odbycia niebezpiecznego stosunku seksualnego. Pierwszym z nich jest wyciek ropny z cewki moczowej. Kłopoty pojawiają się także podczas oddawania moczu, kiedy pojawia się pieczenie, czasami przechodzące w ostry ból. Bolesny jest też praktycznie każdy wzwód – im bardziej intensywny, tym większy ból mu towarzyszy. U kobiet, pierwsze objawy rzeżączki są zazwyczaj niezauważalne, lub nie są wiązane akurat z tą chorobą. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Rzeżączkę wywołują bakterie o nazwie dwoinki rzeżączki. Dwoinki, dlatego, bo bakterie zawsze występują w parach, a czasami nawet we wspólnej otoczce. Bardzo rzadko, ale zdarza się i jest to jak najbardziej możliwe, że dwoinki  powodują zapalenia spojówek, stawów, okostnej, a nawet opon mózgowych.

Test na rzeżączkę

Specjalnie z myślą o Państwa wygodzie, powstał test na rzeżączkę. Test charakteryzuje się wysoką czułością i dokładnością. Dzięki, nowoczesnej technologii, test możesz wykonać samodzielnie w domu. To komfort i dyskrecja, jakiej nie zapewnią żadne inne badania.

Jaki test zrobić?