Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ropa w nasieniu

Ropa w nasieniu

Ropa w nasieniu to bardzo niepokojący sygnał. Czym może być spowodowany taki objaw?

Jeżeli w męskim nasieniu znajdują się bakterie, które w warunkach fizjologicznych nie powinny się tam znajdować to dochodzi do stanu zapalnego. Wyższy niż normalnie poziom bakterii w nasieniu może być również spowodowany stanem zapalnym dróg wyprowadzających nasienie, a także infekcji dróg moczowych.

Jak podkreślają specjaliści, niewielka ilość bakterii w nasieniu jest w granicach normy i występuję u zdecydowanej większości zdrowych mężczyzn.

Występowanie bakterii w nasieniu może być również spowodowane niedostatecznym brakiem higieny w mężczyzn. W szczególności w okolicach napletka może gromadzić się sporo bakterii Może dojść do migracji bakterii do dróg moczowych, a w późniejszym czasie do połączenia bakterii ze spermą.

Najczęściej występującymi bateriami w spermie są:

Do zakażenia bakteryjnego może dojść w drodze kontaktu seksualnego.

U kobiet chorujących na bakteryjną infekcją pochwy może dojść do przeniesienia flory bakteryjnej do cewki moczowej mężczyzny. Taka sytuacja może mieć również miejsce podczas stosunku analnego. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Lekarze, jako inną przyczynę zmiennej ilości bakterii w spermie podają również rozrost prostaty. Taka dolegliwość utrudnia opróżnienie pęcherza do końca, więc w związku z tym bardzo łatwo o namnożenie bakterii w drogach moczowych.

Tak, jak już wspomnieliśmy wcześniej, ropa występująca w nasieniu może być wynikiem zarażania się chorobami wenerycznymi. Ropa w nasieniu może być spowodowana rzeżączką.

Testy PCR

Testy PCR to nowoczesna metoda diagnostyczna, dzięki której możliwe jest wykrycie patogenów wywołujących choroby weneryczne.

Na naszej stronie drwenerolog.pl mogą Państwo zakupić testy na obecność wielu wirusów, bakterii i grzybów wywołujących choroby weneryczne. Testy są niedrogie i co najważniejsze wyróżniają się wysoką czułością i dokładnością ponieważ jako metodę wykorzystuje technikę molekularną PCR.

Zamówiony zestaw pobraniowy wraz z instrukcją pobrania wymazu zostanie dostarczony do Państwa kurierem pod wskazany w zamówieniu adres. Następnie po wykonaniu badań w laboratorium diagnostycznym wynik otrzymasz osobiście lub drogą elektroniczną w postaci pliku zabezpieczonego hasłem.

Jaki test zrobić?