Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Ropa w nasieniu

Ropa w nasieniu

Ropa w nasieniu to bardzo niepokojący sygnał. Czym może być spowodowany taki stan rzeczy?

Jeżeli w męskim nasieniu znajdują się bakterie, które w warunkach fizjologicznych nie powinny się tam znajdować to dochodzi do stanu zapalnego. Wyższy niż normalnie poziom bakterii w nasieniu może być również spowodowany stanem zapalnym dróg wyprowadzających nasienie, a także infekcji dróg moczowych.

Jak podkreślają specjaliści, niewielka ilość bakterii w nasieniu jest w granicach normy i występuję u zdecydowanej większości zdrowych mężczyzn.

Występowanie bakterii w nasieniu może być również spowodowane niedostatecznym brakiem higieny w mężczyzn. W szczególności w okolicach napletka może gromadzić się sporo bakterii Może dojść do migracji bakterii do dróg moczowych, a w późniejszym czasie do połączenia bakterii ze spermą.

Najczęściej występującymi bateriami w spermie są:

Oprócz powyższych sytuacji, do zakażenia może dojść w drodze kontaktu seksualnego.

U kobiet chorujących na bakteryjną infekcją pochwy może dojść do przeniesienia flory bakteryjnej do cewki moczowej mężczyzny. Taka sytuacja może mieć również miejsce podczas stosunku analnego. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska

Lekarze, jako inną przyczynę zmiennej ilości bakterii w spermie podają również rozrost prostaty. Taka dolegliwość utrudnia opróżnienie pęcherza do końca, więc w związku z tym bardzo łatwo o namnożenie bakterii w drogach moczowych.

Tak, jak już wspomnieliśmy wcześniej, ropa występująca w nasieniu może być wynikiem zarażania się chorobami wenerycznymi. Ropa w nasieniu może być spowodowana rzeżączką.

Testy PCR

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii obecnie testy możesz wykonać bez wychodzenia z domu. Na naszej stronie drwenerolog.pl znajdą Państwo szereg testów praktycznie każdą chorobę przenoszoną drogą płciową. Testy PCR charakteryzują się niebywałą skutecznością oraz czułością, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że otrzymają jednoznaczny niebudzący wątpliwości wynik. Co więcej, testy można wykonać w domowym zaciszu, co jest niezwykle komfortowe.

Specjalnie z myślą o Państwa wygodzie, na stronie e-wenerolog uruchomiliśmy specjalny komunikator, który umożliwia błyskawiczną konsultację ze specjalistami z zakresu wenerologii. Ich wiedza oraz doświadczenie jest nieocenione w przypadku jakichkolwiek wątpliwości po Państwa stronie.

Jaki test zrobić?