Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Zaczerwienienie cewki moczowej

Zaczerwienienie cewki moczowej

Zapalenie cewki moczowej to przykra dolegliwość zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dolegliwości objawiają się bólem oraz zaczerwieniem cewki moczowej.

W przypadku występowania bólu, zaczerwienienia oraz szczypania cewki moczowej zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, utrzymującego się dłużej niż kilka dni, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Zapalenie cewki moczowej zalicza się do chorób przenoszonych drogą płciową. Często jest mylone z zapaleniem pęcherza i przez to bardzo często lekceważone. Dlatego, do lekarza trafiają już pacjenci z bardzo zaawansowaną chorobą, która wymaga długiego leczenia.

Zapalenie cewki moczowej dzieli się na rzeżączkowe (wywołane rzeżączką) oraz nie rzeżączkowe spowodowane innymi drobnoustrojami przenoszonymi drogą płciową:

Przyczyny zapalenia cewki moczowej:

Zapalenie cewki moczowej mogą wywołać grzyby, bakterie i wirusy przenoszone drogą płciową. Dlatego, jeżeli od dłuższego czasu odczuwasz powyższe dolegliwości, warto wykonać badania w kierunku obecności drobnoustrojów przenoszonych drogą płciową.

Testy PCR

Na stronie drwenerolog.pl specjalnie z myślą o Tobie udostępniamy testy PCR, które możesz zamówić bez wychodzenia z domu. To najnowszej generacji testy, wyróżniające się wysoką czułością, co oznacza, że test wykrywa bardzo małą liczbę drobnoustojów.

W naszej ofercie znajdziesz testy m.in. na: rzeżączkę, kiłę, opryszczkę, zakażeniem wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz wiele innych – sprawdź. Zamówiony zestaw pobraniowy zostanie dostarczony kurierem, a po wykonaniu badań w laboratorium diagnostycznym wynik otrzymasz osobiście lub drogą elektroniczną w postaci dokumentu zabezpieczonego hasłem.

 

Jaki test zrobić?