Zapalenie spojówek
Wirusy i bakterie wywołujące choroby weneryczne mogą spowodować także wystąpienie zapalenia spojówek. Szczególnie niebezpieczne, bo prowadzące w ekstremalnych przypadkach nawet do ślepoty może być zarażenie Chlamydią. Ale znane są również przypadki, kiedy to w konsekwencji rzeżączki, czy infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) nastąpiły podobne dolegliwości.
Jeżeli często zmieniają Państwo partnerów seksualnych lub uprawiają seks bez zabezpieczenia, warto zdawać sobie sprawę z przykrych konsekwencji, jakie mogą wystąpić na skutek braku odpowiedniego zabezpieczenia.
Ryzyko wystąpienia choroby zwiększa się, kiedy uprawiają Państwo seks z wieloma partnerami. Zaleca się przede wszystkim zastosować odpowiednie zabezpieczenie oraz regularne badania w kierunku chorób wenerycznych.
Jak się badać?
Obecnie najskuteczniejszą metodą badania na obecność wirusów lub bakterii patogennych odpowiedzialnych za wystąpienie chorób wenerycznych są Testy PCR. Niedrogie, niezwykle skuteczne i czułe, co umożliwia wiarygodny wynik. Testy na wiele chorób wenerycznych znajdą Państwo do kupienia na naszej stronie internetowej. Specjalnie z myślą o Państwa wygodzie, uruchomiliśmy sprzedaż on-line. Zamówiony zestaw pobraniowy wraz z instrukcją pobrania wymazu zostanie dostarczony do Państwa kurierem pod wskazany w zamówieniu adres. Następnie po wykonaniu badań w laboratorium diagnostycznym wynik otrzymasz osobiście lub drogą elektroniczną w postaci pliku zabezpieczonego hasłem.
Jeżeli więc podejrzewają Państwo, że mogło dojść do zarażenia chorobą weneryczną, lub uprawiali Państwo seks z osobą chorą – proszę nie zwlekać z wykonaniem testu.
Zapalenie spojówek
Zapalenie spojówek objawia się zaczerwionymi oczami, nieprzyjemnym łzawieniem i bólem. Przy tej dolegliwości najważniejsze jest, aby ustalić, co wywołało chorobę. A mogą ją wywołać: liczne wirusy, bakterie oraz grzyby.
Stan zapalny spojówek sprawia, że nie są one w stanie prawidłowo pełnić swojej podstawowej funkcji, jaką jest ochrona gałki ocznej.
Niezabezpieczona gałka oczna narażona jest na działanie szeregu szkodliwych czynników. Kiedy występują pierwsze objawy zapalenia, najlepiej stosować krople do oczu dostępne bez recepty. W przypadku jednak, kiedy dolegliwość nie mija po kilku dniach, konieczna jest wizyta u specjalisty. Lekarz wykona odpowiednie badania, aby dowiedzieć się, co wywołało infekcje i zleci odpowiednie leczenie. Warto pamiętać, że nie ma jednego leku na zapalenie spojówek. Kurację dobiera się w zależności od czynnika, jaki wywołał zapalenie. Czasem potrzebne jest pobranie wydzieliny na posiew czy testy na wydzielanie łez. – powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska