Baza wiedzy

Strona główna » Objawy » Zakażenie gruczołów Skenego

Zakażenie gruczołów Skenego

W pobliżu ujścia zewnętrznego cewki moczowej u kobiet znajdują się najczęściej dwa małe gruczoły nazywane przycewkowymi lub gruczołami Skenego. Wysłane są nabłonkiem walcowatym, co czyni je podatnymi na zakażenie rzeżączką.

W przypadku zakażenia widoczne są jako zaczerwienione punkty, z których może wydobywać się ropna wydzielina zawierająca gonokoki. Stan zapalny przewodów gruczołów może powodować zamknięcie ich światła oraz rozwój drobnych ropni, które mogą ulec przebiciu albo do światła cewki moczowej, albo do skóry sromu. Objawem ropnia gruczołu Skenego jest ból w okolicy ujścia cewki moczowej nasilający się w czasie oddawania moczu. Podczas badania stwierdza się niewielki obrzęk lub stwardnienie, zwykle po jednej stronie cewki moczowej. Nieleczona, prowadzić może do przykrych i niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Leczenie wygląda dokładnie tak, jak w przypadku leczenia rzeżączki.
Zakażenie gruczołów Skenego mogą powodować następujące choroby weneryczne:

O obu chorobach obszernie pisaliśmy w naszym Kompendium Wiedzy.

Testy PCR

Chcesz jak najszybciej podjąć efektywne leczenie? Zamów test PCR i rozwiej wszelkie wątpliwości. Nieleczona rzeżączka prowadzi do bardzo poważnych powikłań medycznych.

Takie testy są wręcz idealnym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na pełnej dyskrecji oraz czasie. Więc jeżeli, odbyli Państwo przypadkowy stosunek seksualny i podejrzewają, że mogło dojść do zarażenia patogenem odpowiedzialnym za wystąpienie choroby wenerycznej nie należy zwlekać i zamówić test PCR na naszej stronie drwenerolog.pl

Jaki test zrobić?